Wózki przegubowe

Wózki przegubowe „BENDI” do wąskich korytarzy


Wózki przegubowe „BENDI” to specjalne wózki widłowe o udźwigu do 2,5 t i wysokości podnoszenia do 12 m, które dzięki swoim właściwościom konstrukcyjnym łączą zalety i możliwości klasycznych wózków widłowych z przeciwwagą z wózkami wąskokorytarzowymi wysokiego składowania (VNA)

Każdy wózek przegubowy „Bendi może placować w 2-ch trybach w zależności od położenia masztu:

  • jako zwykły wózek widłowy z przeciwwagą przy maszcie zwróconym czołowo do kierunku jazdy
  • jako wózek wąskokorytarzowy przy maszcie zwróconym na bok

Wózek przegubowy Bendi występuje w 3-ch wersjach napędu:

  • elektrycznym zasilanym z baterii trakcyjnej
  • z silnikiem Diesla
  • z silnikiem na gaz LPG

Wózki przegubowe posiadają koła z ogumieniem superelastycznym co zapewnia im bardzo dobrą trakcję na każdym rodzaju nawierzchni – zarówno w halach magazynowych na podłożu przemysłowym jak i na zewnątrz na podłożu typu kostka brukowa, asfalt, beton itp. Powyższe cechy czynią wózki przegubowe Bendi urządzeniami niezwykle uniwersalnymi i wszechstronnymi.

Najważniejszą zaletą wózka przegubowego Bendi jest szerokość korytarza roboczego na poziomie 1,7 m dla europalety 1200 x 800 mm. Są to wartości nieosiągalne dla żadnego tradycyjnego wózka widłowego z przeciwwagą a nawet dla wózków typu „reachtruck”.

Typowym zastosowaniem wózka przegubowego Bendi jest wykorzystanie go do wysokiego składowania ładunków paletowych na regałach oraz do zwykłego transportu wewnętrznego wewnątrz i na zewnątrz.

Wózek widłowy przegubowy Flexi do wąskich korytarzyWózki przegubowe Bendi jako rozwiązanie nowatorskie przebojem zdobywa sobie nowych klientów, choć barierą w szybszej ekspansji jest wciąż niska znajomość tego rodzaju rozwiązań wśród potencjalnych klientów czy też firm zajmujących się projektowaniem magazynów i regałów.

Jako konkurent wózków wąskokoryatarzowych VNA wózki przegubowe Bendi są rozwiązaniem znacznie bardziej elastycznym. W przypadku zastosowania wózków VNA niezbędne jest także posiadanie innych wózków widłowych. Tymczasem wózek przegubowy Bendi jest w stanie wykonać pracę wszystkich pozostałych wózków widłowych, gdyż równie dobrze nadaje się do wysokiego składowania, transportu poziomego, załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych i innych czynności