Wózki boczne

Wózki widłowe Baumann bocznego załadunku do transportu długich ładunków


Wózki widłowe boczne mają zastosowanie do transportu wewnętrznego długich ładunków takich jak np.: tarcica, drewno konstrukcyjne, płyty, rury, blachy, profile aluminiowe, tworzywa sztuczne, elementy konstrukcyjne i wszelkie inne elementy ponadgabarytowe i nietypowe, których transport zwykłym wózkiem widłowym jest niemożliwy, niewygodny lub nieekonomiczny.

Wózek boczny przewozi ładunek dłużycowy równolegle do długiej osi ładunku, dzięki czemu korytarz roboczy wózka jest niezależny od długości ładunku. Ładunek przewożony jest na szerokiej platformie (a nie na widłach), dzięki czemu przewożony jest całkowicie bezpiecznie, bez mozliwości spadnięcia z wideł, jak ma to nieraz miejsce przy zastosowaniu zwykłych wózków widłowych.

Inną zaletą wózków bocznych jest fakt że ładunek znajduje się z boku kabiny a nie przed nią, dzięki czemu operator wózka ma idealną widoczność, co przekłada się na zwiększone bezpieczeństwo i większą szybkość pracy.

Wózki boczne BAUMANN mogą być wyposażone w 4 rodzaje napędu: Diesel, LPG, akumulatorowy i hybrydowy oraz 2 rodzaje ogumienia: pneumatyczne (pompowane) lub superelastyczne (pełne)